Projekt „Training registry of the Modern Business Services sector” realizowany jest przez Syntea S.A., w partnerstwie z czterema podmiotami z Polski, Cypru i Włoch, operującymi w branży edukacyjnej. Oparcie realizacji projektu o międzynarodową współpracę ma na celu zapewnienie interoperacyjności rozwiązania, promującej budowanie kompetencji w ramach sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych i mobilności pracowników na terenie Unii Europejskiej.
Celem projektu jest stworzenie Rejestru Szkoleń dla sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych (MBSS – Modern Business Services Sector) oraz promowanie i rozpowszechnianie narzędzi wirtualnej rzeczywistości/rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR) jako innowacyjnych metod szkoleniowych. Rejestr będzie zawierał oferty szkoleniowe, które dają możliwość zdobycia wysokiej jakości kwalifikacji, np. uznanych kwalifikacji, które przeszły formalną i prawną walidację wynikającą z przepisów w tym zakresie w danym kraju. Rejestr będzie obejmował oferty szkoleniowe odrębnie z każdego kraju reprezentowanego przez poszczególnych Partnerów (Polska, Cypr, Włochy). Jednocześnie, poprzez odniesienie do Europejskiej Ramy Kwalifikacji, oferty szkoleniowe z danego kraju będą mogły być prezentowane i oferowane w krajach pozostałych Partnerów.
Projekt odpowiada na powyższe potrzeby w zakresie budowy Rejestru branżowego, który będzie zawierał wysokiej jakości oferty szkoleniowe w zakresie nabywania kompetencji/kwalifikacji. W ten sposób różni interesariusze z branży będą mogli w jednym miejscu uzyskać interesujące ich informacje na temat aktualnej oferty szkoleniowej, podmiotów oferujących kształcenie, a także sprawdzić, jakie efekty uczenia się można uzyskać w ramach danej oferty szkoleniowej.
Rejestr zamierza skupić się w szczególności na krótkich formach edukacji pozaformalnej, w tym tzw. mikropoświadczeniach, z naciskiem na praktyczną wiedzę i wykorzystanie innowacyjnych narzędzi i metod uczenia się VR/AR.
Projekt: „Training registry of the Modern Business Services sector” dofinansowano ze środków Unii Europejskiej,
w ramach programu Erasmus+,
na podstawie umowy z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury (EACEA);
opis Działania: Akcja Kluczowa 2: Współpraca Organizacji i instytucji,
Działanie: Projekty przyszłościowe, Grupa 3: Kształcenie dorosłych,
Priorytet 6: Tworzenie krajowych rejestrów ofert szkolenia o gwarantowanej jakości i dopasowanych do rynku pracy.